Na lukach

Užásné a jedinečné dekorace na stěn

Teď je hodně způsobů na zajímavou proměnu bytu a jiných prostorů, ale nekaždý ví, jaký je v daným prostoru nejlepší. Je to možné díky stejné buď kontrastující bárvě stěn anebo podobnému designu nábytku, ale určitě stojí to za to, rovněž všimnout dekorace nastěnné. Přes své zdání dekorace a dekorační přílohy nejsou pouze harampádí, jež jedině shromážďují špínu, ale občas splňují velice klíčové funkce.


obraz na zeď
Prepared by: katsrcool (Kool Cats Photography)
Oryginal: http://www.flickr.com
Třeba designerské poličky na knihy anebo cedečka je současně dobrý způsob na jejich držení bez efektu zmatku a můžou zcela proměnit styl interiéru. Jiné zajímavé způsoby na dekoraci stěn to nádherné tapety, obrázky, fotografie a nástěnná svítidla. Zajímavé dekorace na zeď můžou návrhnout úplnou proměnu interiéru – např. obyčejný soukromý pokoj se stane elegantním obývakém, nebo nádherným pokojem pro děti, nudná koupelna získá nádherný a vynalézavý rys, a kuchyň se stane místem nejenom na jídla.

V jistém smyslu skoro vše předměty, které se nachází v bytě – lampa, koberec anebo záclony – plní nějakou dekorační rolí, ale občas stojí to za to – vybrat nějakou krásnou výzdobu zdi, která zdůrazní vzhled interiéru. V prostorech, ve nichž je přitomný styl retro, dobré budou výpadat takové motivy na stěně, jako tapety s průžkami, hudební nástroje a staré filmové plákaty; ty poslední můžou být také v tvaru fototapety anebo na textil. Jestli jde o osvětlení, skvělé vypadají retro svítidla. V místě stylizovaným nějakou exotickou oblasti – např. Tureckem, Čínou buď Nepálem – vhodná dekorace stěny je docela klíčová, ale na štěstí sortimentu je najednou celá řáda – začínajíc od obrázků a končíc na krásných vyšívaných plátnech.


V moderním prostoru rozsah možností je ještě větší – dle nálady anebo zálib majitelé můžou vybrat tapety 3D, fototapety, plakáty v rámu nebo na textil, nápadné hodiny (třeba ve stylu steampunk anebo art deco) a přílohy na zeď ve tvaru jizdního kola buď rybiček. Dost populární jsou i vzory geometrické, velice inspirované Kandinského uměním. Aby být jistým, že aranžace interiéru bude hezky vyčnívat z jiných, můžete pozorně přemýšlet svůj plán nebo se zeptát někoho – tř. návrháže anebo kamarádku.

Posted by Administrator on 2015-09-21 14:30:46
Tags: interiér, knihy, Zajímavé dekorace